Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Nikah İşlemleri

Nikah İşlemleri

EVLENECEK ÇİFTLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- MÜRACAAT 

a) Müracaar için evlenecek çiftlerden birinin Kırkağaç ilçesinde ikamet etmesi ve Adres kayıt sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. 

b) Evlenecek çiftlerin kimlik fotokopileri asılları ile birlikte müracaat etmeleri esastır. (Fotoğrafsız, T.C. nosu olmayan ve 10 yılı geçmiş nüfus cüzdanları kabul edilmez. 

c) Evlenecek çiftlerin bilgisayar T.C. kimlik numaralarından kayıtlara girilerek adres ve nüfus cüzdanı bilgileri doğrulandıktan sonra sağlık raporu çıktısı verilerek çiftler aile hekiminden sağlık raporunu alacaklardır. 

d) Çiftlerden birinin Adres Kayıt Sisteminde İkametgah Adresi ilçemizde ise bulunduğu İl ve İlçe Sağlık Kuruluşlarından almış oldukları evlilik işlemlerine ait sağlık raporu ile birlikte müracaat edebileceklerdir. 

e) Evlenecek çiftler aile Hekiminden almış oldukları onaylı sağlık raporu ile birlikte, 5 adet vesikalık (son 6 ay içinde çekilmiş) ile birlikte dosya açtıkmak ve randevu almak üzere birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir. 

f) Evlenecek Çiftler ilçemiz dışında ikamet etmekte ise oturduğu yer ve Adreslerinin kayıtlı olduğu il, ilçe evlendirme memurluğuna birlikte müracaat ederek evlenme izin belgesi alması gerekmektedir. 

g) Evlenecek çiftlerin her ikisinin de ikametgah adresleri ilçemizde ise evlenme ehliyet belgesi evlendirme memuru tarafından düzenlenecektir. 

h) Kadınlar boşandıktan veya dul kaldıktan sonra 300 gün içerisinde evlenemezler. Evlenmek isteyenler aile mahkemelerinden "iddet müddeti kaldırma kararı ve kesinleşme şerhi alarak müracaat esnasında getirmek zorundadırlar. 

YABANCI UYRUKLU KİŞİLERLE EVLENMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR;

Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin (Almanya - Avusturya - İspanya - İtalya - Lüksemburg - Hollanda - Portekiz - İsviçre) vatandaşı olduğu ülkereinden "Çok Dilli Belge" almaları gerekmektedir. 

Diğer ülke vatandaşlarının ise evlilik için belge alması gerekmektedir. Almış oldukları belgede anne adı, baba adı, doğum tarihi, doğum yeri yazmıyorsa ayrıca doğum belgesi alması gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların türkçe bilmiyorsa nikah esnasında yeminli tercüman getirmesi zorunludur. 

Çifte uyruklu vatandaşların ise T.C. vatadaşı olarak Nüfus cüzdanları ile müracaat ederek Türk vatandaşı olarak işlem yapılmaktadır. 

Fas Krallığı uyruklu vatandaşların huhuki evlenme ehliyet belgelerini İstanbul veya Ankara Başkonsolosluğundan almaları zorunludur. 

 

Hizmet Rehberi
64x64

Telefon Rehberi

Devamı...
64x64

Nikah İşlemleri

Devamı...
64x64

Vergi Takvimi

Devamı...
64x64

Standart Dosya Planı

Devamı...
64x64

Zabıta Müdürlüğünde Gerekli Dilekçeler

Devamı...
64x64

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Gerekli Dilekçeler

Devamı...
64x64

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde Gerekli Dilekçeler

Devamı...
64x64

Destek Hizmetleri Müdürlüğünde Gerekli Dilekçeler

Devamı...
64x64

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde Gerekli Dilekçeler

Devamı...
64x64

Kırsal Kalkınma ve Muhtarlıklar Müdürlüğünde Gerekli Dilekçeler

Devamı...
64x64

Hizmet Standartları

Devamı...
64x64

Kırkağaç Acil Toplanma Alanları

Devamı...

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan