Kırkağaç Belediye Başkanlığı

TOKİ Konut Teslim İşlemleri Duyuru!

Belediyemizden Haberler

TOKİ Konut Teslim İşlemleri Duyuru!

"⚠️"DUYURU"⚠️"
Belediyemiz ve TOKİ işbirliği çerçevesinde, ön talep toplama yöntemiyle geliştirilen Manisa Kırkağaç Toplu Konut Projesi kapsamında yer alan 234 adet konutun
yapım çalışmaları tamamlanmış olup, geçici kabul tutağı onaylanmış ve konutlar anahtar teslim aşamasına gelmiştir. Söz konusu proje kapsamında yer alan satışı tamamlanmış
konutların anahtar teslim işlemleri 01-30 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Konut alıcıları, ekte yer alan program çerçevesinde konutlarını teslim alacaktır. Alınan karar çerçevesinde KDV Kanunu ile teslim aşamasında doğan %1 oranında KDV, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından konutların borç bakiyelerine yayılacaktır. Dolayısıyla hak sahiplerinin KDV yatırmak için Banka şubesine gitmelerine gerek bulunmamaktadır.
İlk taksit ödemesi; konut teslim tarihini takip eden Ekim 2020 tarihi itibariyle yapılacaktır.
Konut alıcılarının teslim programın da belirtilen tarih aralığında konutlarını teslim almaması durumunda, ilk taksit ödemesi yine Ekim 2020 tarihinde başlatılacaktır. Ayrıca ilk dönemsel artış Ocak 2021 tarihi itibariyle başlatılacaktır.
Alıcılar, konut teslim programında belirlenen tarihlerde müşavir firma "EMAY Uluslararası Müh.ve Müş. A.Ş." nin Manisa Kırkağaç Toplu Konut Projesi konutları şantiyesinde hazır bulunacaklardır. Alıcıların, konut tesliminde getirmesi gereken belgeler aşağıda yer almaktadır.
*Kimlik belgesi, (Nfus Cüzdanı).
*Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin alıcıda bulunan nüshası.
*Konut vekâleten teslim alınacak ise vekâletnamenin aslı ve fotokopisi.
*Konutun KDV tutarının yatırıldığına dair belge (Banka tarafından Müşavir Firmaya
teslim edilecektir) İstenen belgelerde eksiklik olması durumunda konut teslimi
yapılamayacağından, söz konusu belgelerin eksiksiz olarak getirilmesine özen
gösterilmesi önem arz etmektedir.

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kırkağaç Belediye Çalışanlarını Sevindiren Sözleşme

Kırkağaç Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi kapsamında belediye çalışanlarına yüzde 20 zam yapıldı. 
  Hizmet İş Sendikası ile Kırkağaç Belediyesine ait KİTAŞ A.Ş arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri mutlu sonla imzalandı. 3 yıllık olarak gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesinde tek seferde yüzde 20 oranında zam yapılması kararı alındı.
  Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’e işçi haklarına verdiği önem ve destek için teşekkür eden Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil “2 aydır süren toplu iş sözleşmemizi mutlu sonla imzaladık. Bu süreç içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’e teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz üyelerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun” dedi.
  İşçilerin aldıkları sosyal hakları sonuna kadar hak ettiğini belirten Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, “İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü sosyal hakları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Onlar; yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü borç biliyor, KİTAŞ A.Ş. ve Hizmet-İş Sendikası Manisa Şube Başkanlığı arasında çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.
  Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’ün makamında gerçekleştirilen imza töreninde, KİTAŞ A.Ş. Yönetim kurulu Başkanı Özge Atalay, KİTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gürpınar, Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, Hizmet İş Sendikası işyeri temsilcileri Ferhat Tavas, Serkan Dalgıç ve Aynur Çizmeci katıldı.
 

DEVAMI

Başkan Yaşar İsmail Gedüz’den 10 Kasım Mesajı


Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı. Başkan Gedüz, 10 Kasım milletin ortak hüznün tarihi olduğunu belirterek mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Türk Milleti, Atatürk'ü asla unutmamış, unutturmamış ve unutturmayacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk kendisini aziz milletimize adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşmış, kısa hayatına sığdırdığı büyük başarılarla diğer milletlere de örnek olmuş, milletimizin her alanda başarıya ulaşması için kararlılıkla çaba göstermiştir. Türk milleti O'nun önderliğinde esarete direnmiş, başkaldırmış ve can vererek, kan vererek bağımsızlığına kavuşmuştur”
Başkan Yaşar İsmail Gedüz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sadece Türk Milleti için değil, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de örnek olduğunu hatırlatarak, geride bıraktığı başarıları ile saygı duyulan büyük devlet adamının aramızdan ayrılışının 82’nci yıldönümünde bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan