Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Kurtuluş Gününde Şehitlerimiz Unutulmadı

Belediyemizden Haberler

Kurtuluş Gününde Şehitlerimiz Unutulmadı

Kırkağaç’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla mevlid-i şerif okunarak şehitler için dualar edildi.
12 Eylül kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında Kapalı Pazar Yerinde 98 yıl önce vatan uğruna canını feda eden askerler askerlerimiz ve tüm şehitler için Cuma namazından önce mevlid-i şerif okunarak şehitler için dualar edildi. Mevlid programına camii cemaati ve vatandaşların yanı sıra Kaymakam Murat Büyükköse, Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İlçe Emniyet Müdürü Sadık Demir, siyasi partiler, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkan Gedüz Sözünü Tuttu

Türkiye genelinde okulların pandemi kapsamında tatil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk tarafından öğrencilere okulların açıldığı ilk gün 40 dakikalık teneffüs sözü verilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz de öğrencilere kavun lokumu dağıtacağını açıklamıştı. Okulların yeniden açılmasıyla birlikte Başkan Gedüz'ün kavun lokumu sözü yerine getirildi. İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse ile birlikte Atatürk Edip Bayat İlkokulu'na giden Başkan Gedüz çocuklara kavun lokumunu dağıttı. Başkan Gedüz konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, "Pandemi sürecinde okullarına ara veren çocuklarımıza yeni döneme başladıklarında kavun lokumu sözü vermiştik. 2020-2021 yılı eğitim öğretim yılının başlamasıyla bugün okullarımızı ziyaret verdiğimiz sözü yerine getirdik ve öğrencilerimize kavun lokumlarını ulaştırdık. Tüm öğrencilerimize afiyet olsun, başarılı bir eğitim hayatı dileriz" dedi.
 

DEVAMI

Zabıtadan Fırınlara Hijyen Denetimi

Kırkağaç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçedeki fırın ve unlu mamul satışı yapan iş yerlerinde hijyen denetimi yapıldı. Denetimde, hijyen kurallarına uymayan çalışanlara idari yaptırım uygulandı.

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan