Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Kırkağaç’ta gıda denetimleri tam gaz sürüyor

Kırkağaç’ta gıda denetimleri tam gaz sürüyor

Kırkağaç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerindeki denetimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ilçe genelindeki işyerleri çeşitli kontrollerden geçirildi. Denetimler sonucunda son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünler toplatılırken, iş yerleri hakkında ise tutanak tutuldu.
Vatandaşların sağlıklı beslenmesi açısından zabıta ekiplerinin gıda denetimlerine devam ettiklerini belirten Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz, “Belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı beslenmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve bu konuda gerekli önlemleri alıyoruz” dedi.
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kırkağaç'ta Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Yapıldı

Kırkağaç'ta, İlçe Kaymakamlığı, Belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi ve Acar İdman Yurdu Spor Kulübü’nün ortaklığında düzenlenen “Obeziteye karşı el ele” projesi kapsamında sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.
Çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen obeziteye karşı farkındalık yaratmak için düzenlenen “Obeziteye karşı el ele” projesi etkinleri bugün saat 13.30’da Karaosmanoğlu Camii önünde açılan bilgilendirme ve vücut kitle endeksi ölçüm standıyla başladı. Kurulan stantta vatandaşların beden kitle endeksi ölçülerek sonuçları normalden yüksek çıkan kişilere obezite hakkında bilgi verildi.
Etkinlikler saat 14.30’da düzenlenen sağlık yürüyüşüyle devam etti.
Devlet Hastanesi önünde başlayan yürüyüş, çarşı içinden devam ederek, belediye binasının önüne kadar  sürdü. Yürüyüşe Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İlçe Sağlık Müdürü Anıl Şengel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Mehmet Doruklu, Acar İdman Spor Kulübü Başkanı Kemal Tekgöz ve ilçe protokolü katıldı.
Etkinlikler, 3 Kasım’da başlayarak 1 ay boyunca her Cumartesi günü Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek olan pilates dersleri ve 6 Kasım’da Kırkağaç Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan bilgilendirme toplantısıyla devam edecek.
 
 

DEVAMI

Mahallelerde bayram temizliği

Kırkağaç Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından mahallelerde bayram öncesinde bakım ve temizlik çalışması başlatıldı.
Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’ün talimatlarıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilçe sınırları içerisinde yer alan merkez ve kırsal mahallelerde Kurban Bayramı öncesinde genel temizlik ve ot biçme çalışmaları yapıldı. Siledik, Hamitli, Öveçli, Musahoca, Kocaiskan ve Demirtaş Mahallelerinde yapılan çalışmalardan dolayı vatandaşlar Belediye Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’e teşekkürlerini sundu.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan