Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Kırkağaç’ın Kaderi Belediye Meclis Üyelerinin Elinde

Belediyemizden Haberler

Kırkağaç’ın Kaderi Belediye Meclis Üyelerinin Elinde

İlçemizde yaşanan depremler dolayısıyla yeni bir İmar Planı Revizyonu yapılmasına ihtiyaç duyulduğundan Belediye Meclisine sunuldu. Kırkağaç’ın kaderi Belediye Meclis üyelerinin alacağı İmar Plan Revizyonu kararı ile belirlenecek.
Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’ün talimatı ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün talebi kapsamında İlçede yaşanan yoğun depremler sebebiyle ilçe merkezini kapsayan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planında revizyon yapılması Kırkağaç Belediyesi Aralık Ayı Meclis toplantısında gündeme geldi. Gündem maddesi, oy birliği ile değerlendirilmek üzere Hukuk ve Tarifeler, İmar, Plan ve Bütçe, Yollar ve Kırsal Kalkınma Komisyonlarına gönderildi.
Konu ile ilgili Kırkağaç Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İlçemizde yaşanan depremler sebebiyle ilçemizin jeolojik ve jeoteknik yapısına uygun, sosyal teknik ve altyapı alanlarını güçlendiren İmar Planı Revizyonu yapılması konusunda Belediye Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’ün talimatı ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzün talebi ile konu Belediye Meclisinin 02.12.2020 tarihli toplantısında tüm komisyonlara havale edilmiş ve komisyon kararları gereği İmar Planı Revizyon çalışmalarına başlanılacaktır. İlçemize hayırlı olsun”
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Abonelik Sözleşmelerinde İkinci Mutluluk

Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ederken İlçede yakında başlanacak olan abonelik başvuruları öncesinde ilk abonelik başvurusunu Kırkağaç adına Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaparak sözleşme imzaladı. Başkan Gedüz’ün ardından çarşı esnaflarından Ahmet Arslan da abonelik işlemini başkanlık makamında yetkililerin katılımıyla gerçekleştirdi.
Sözleşmenin ardından duyduğu mutluluğu dile getiren vatandaş Arslan, “Yıllardır ilçe halkı olarak doğalgazın gelmesini dört gözle bekliyorduk. Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’ün girişimleri olumlu bir sonuç verdi ve ilçemizde çalışmalar başladı kendisine bu süreçte var gücüyle çalıştığı için ve sonunda doğalgazı ilçemize kavuşturduğu için teşekkür ediyorum. Ben de ilk abonelerden biri olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah yakın zamanda doğalgazı evlerimizde gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayacağız. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.
 

DEVAMI

Doğalgaz İçin İlk Abonelik Başkan Gedüz’den

Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz'ün girişimleriyle ilçemize doğalgaz kazandırma çalışmaları kapsamında 2019 ekim ayında başlanan doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçede yakında başlanacak olan abonelik başvuruları öncesinde ilk abonelik başvurusunu Kırkağaç adına Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaparak sözleşme imzaladı.
Başkanlık makamında ilk sözleşmeyi imzalayan Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Öncelikle bu mutlulukta emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletvekillerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Söz verdiğimiz gibi Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmaların neredeyse sonuna geldik ve ilk abonelik sözleşmesine imzamızı attık. Kırkağaç olarak tarihi günlerden birini daha yaşıyoruz. İlk etapta altyapısı tamamlanan çalışmaların ilerleyen günlerinde aboneliklerle birlikte kapılarına doğalgaz kutuları konulacak. Hızlı bir şekilde alt yapısı olmayan bölgelerde de alt yapı çalışmaları devam edecek. Artık mutfakta, banyoda ve ısınmada doğalgaz konforunu hep birlikte yaşayacağız. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun" dedi. 
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan