Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Kırkağaç Kent Konseyi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

İlçemizden Haberler

Kırkağaç Kent Konseyi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Kırkağaç Kent Konseyi toplanarak 1’inci Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.
Kırkağaç Kent Konseyi Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı İlçe kaymakamı Murat Büyükköse ve Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz katılımıyla Belediye Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaptı. Konuşmasında Kırkağaç’ta daha katılımcı bir demokratik yönetim modeli uygulamak istediklerini belirten Başkan Gedüz, “Etkinliği açısından Kent Konseyi tavsiye kararı alır ama alınacak olan tavsiye kararları bizim için avantaj olacaktır. Bize emanet edilen Kırkağaç’ı zamanı geldiğinde iyi bir noktaya getirip teslim edebilmek, onun mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Bu noktada herkes ve her fikir bizim için kıymetlidir. Kırkağaç’ın geleceği hakkında karar verilecekse, bunu birlik ve beraberlikle yapalım. Kırkağaç’ı seviyorum ve ben de varım diyen herkesi bekliyoruz “ dedi.
 
Konuşmaların ardından Divan Kurulu seçimi için yapılan oylamada Kaymakam Büyükköse Divan Kurulu Başkanlığına, Başkan Gedüz ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Olcay Akbaş ise üye olarak seçildi.
Toplantının devamında Kent Konseyi Başkanı seçimine geçildi. Avukat Mehmet Candan Genel Kurul tarafından oybirliği ile Kent Konseyi Başkanı olarak seçildi.
Başkan olarak seçilen Av. Mehmet Candan söz alarak, Kent Konseyi kurulması için öncülük yapan Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’e ve kendisini Kent Konseyi Başkanı seçen Genel Kurul üyelerine teşekkürlerini iletti. Kent Konseyi Başkanı Av.Mehmet Candan; “Her şeyi Belediyeden beklemek olmaz. Dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet ayrımı gözetmeden tüm Kırkağaç’lılar olarak yaşadığımız şehre sahip çıkmamız gerekiyor. Bu noktada oluşturulan Kent Konseyi; herkesin gönüllülük esasına dayalı olarak üye olabileceği, şehrimizde yaşanan sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin geliştirileceği, şehrimizin gelişimine katkı sunabilecek her fikir ve projenin görüşülerek hayata geçirilebilmesi için yetkili mercilere önerilerin sunulabileceği, ortak aklın ve uzlaşmanın esas alınacağı demokratik bir yapıdır. Bizimle çalışmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.
 Yapılan konuşmaların ardından toplantı sona erdi.
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kırkağaç’ta 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 19 Ekim Muhtarlar Günü Covid-19 tedbirleri dolayısıyla azami sayıda muhtarın katılımıyla gerçekleşti. Tören, Muhtarlar derneği tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlarken, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Buradaki etkinliğin ardından Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, muhtarları Belediye Toplantı Salonunda konuk edip, Muhtarlar gününü kutladı. Program Muhtarlar Derneği Başkanı Erdem Ekin'in tüm muhtarlar adına Başkan Gedüz'e çiçek vermesiyle son buldu
 

DEVAMI

Mehmet Hoca’ya Son Görev

Kırkağaç’ın önemli isimlerden Ak Parti eski İlçe Başkanı , Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Avukat Mehmet Candan son yolculuğuna uğurlandı.
Geçirdiği rahatsızlık sebebiyle bir süredir hastanede tedavi gören Mehmet Candan dün akşam hayata gözlerini yumdu. Candan için kapalı pazaryerinde düzenlenen cenaze törenine Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse, Alay Komutanı Ahmet Sel, Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Mehmet Emin Güngör, MHP İlçe Başkanı Halil Boğaz, MCBÜ MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Konuralp, ilçe kurum müdürleri ve sevenleri katıldı. Avukat Mehmet Candan’ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Kırkağaç İlçe Mezarlığına götürüldü.

 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan