Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Kırkağaç Kent Konseyi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

İlçemizden Haberler

Kırkağaç Kent Konseyi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Kırkağaç Kent Konseyi toplanarak 1’inci Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.
Kırkağaç Kent Konseyi Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı İlçe kaymakamı Murat Büyükköse ve Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz katılımıyla Belediye Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaptı. Konuşmasında Kırkağaç’ta daha katılımcı bir demokratik yönetim modeli uygulamak istediklerini belirten Başkan Gedüz, “Etkinliği açısından Kent Konseyi tavsiye kararı alır ama alınacak olan tavsiye kararları bizim için avantaj olacaktır. Bize emanet edilen Kırkağaç’ı zamanı geldiğinde iyi bir noktaya getirip teslim edebilmek, onun mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Bu noktada herkes ve her fikir bizim için kıymetlidir. Kırkağaç’ın geleceği hakkında karar verilecekse, bunu birlik ve beraberlikle yapalım. Kırkağaç’ı seviyorum ve ben de varım diyen herkesi bekliyoruz “ dedi.
 
Konuşmaların ardından Divan Kurulu seçimi için yapılan oylamada Kaymakam Büyükköse Divan Kurulu Başkanlığına, Başkan Gedüz ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Olcay Akbaş ise üye olarak seçildi.
Toplantının devamında Kent Konseyi Başkanı seçimine geçildi. Avukat Mehmet Candan Genel Kurul tarafından oybirliği ile Kent Konseyi Başkanı olarak seçildi.
Başkan olarak seçilen Av. Mehmet Candan söz alarak, Kent Konseyi kurulması için öncülük yapan Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’e ve kendisini Kent Konseyi Başkanı seçen Genel Kurul üyelerine teşekkürlerini iletti. Kent Konseyi Başkanı Av.Mehmet Candan; “Her şeyi Belediyeden beklemek olmaz. Dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet ayrımı gözetmeden tüm Kırkağaç’lılar olarak yaşadığımız şehre sahip çıkmamız gerekiyor. Bu noktada oluşturulan Kent Konseyi; herkesin gönüllülük esasına dayalı olarak üye olabileceği, şehrimizde yaşanan sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin geliştirileceği, şehrimizin gelişimine katkı sunabilecek her fikir ve projenin görüşülerek hayata geçirilebilmesi için yetkili mercilere önerilerin sunulabileceği, ortak aklın ve uzlaşmanın esas alınacağı demokratik bir yapıdır. Bizimle çalışmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.
 Yapılan konuşmaların ardından toplantı sona erdi.
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Mehmet Hoca’ya Son Görev

Kırkağaç’ın önemli isimlerden Ak Parti eski İlçe Başkanı , Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Avukat Mehmet Candan son yolculuğuna uğurlandı.
Geçirdiği rahatsızlık sebebiyle bir süredir hastanede tedavi gören Mehmet Candan dün akşam hayata gözlerini yumdu. Candan için kapalı pazaryerinde düzenlenen cenaze törenine Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse, Alay Komutanı Ahmet Sel, Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Mehmet Emin Güngör, MHP İlçe Başkanı Halil Boğaz, MCBÜ MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Konuralp, ilçe kurum müdürleri ve sevenleri katıldı. Avukat Mehmet Candan’ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Kırkağaç İlçe Mezarlığına götürüldü.

 

DEVAMI

Vali Yaşar Karadeniz Kırkağaç’ı Ziyaret Etti

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, ilçe ziyaretleri kapsamında Kırkağaç’ı ziyaret etti. Kırkağaç’a gelen Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti. Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse’yi makamında ziyaret eden Vali Karadeniz, ilçe hakkında bilgi aldı. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz daha sonra Kırkağaç Belediyesi’ne geçti. Belediye hizmet binası önünde Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ve  birim amirleri  tarafından karşılanan Vali Karadeniz, personele iyi çalışmalar dileyerek daha sonra Belediye Başkanı Gedüz’ü makamında ziyaret etti. Başkan Yaşar İsmail Gedüz, Vali Karadeniz’e Belediye çalışmaları hakkında bilgi aktardı ve ziyaret anısına Kırkağaç kavunu takdim etti. Vali Karadeniz’in ilçe ziyaretinde Başkan Gedüz’ün yanısıra, Kaymakam Murat Büyükköse, Kırkağaç 6.Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Ahmet Sel, İlçe Emniyet Müdürü Sadık Demir ve siyasi parti başkanları ve kurum müdürleri de bulundu.
VALİ KARADENİZ, DEPREMZEDELERLE BİR ARAYA GELDİ
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, ziyareti devamında Karakurt Mahallesinde depremden sonra evleri hasar görerek konteynerlere yerleşen vatandaşları ziyaret ederek, istek ve taleplerini dinledi. Vali Karadeniz yardım süreci ile ilgili AFAD Müdürü ile birlikte vatandaşlara bilgi verdi.
BOSTANCI İLKOKULU ZİYARETİ
Karakurt Mahallesinden sonra ziyaretine Bostancı Mahallesinde devam eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz mahalleliler ve okul yönetimi destekleriyle yapılan Bostancı İlkokulu binasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Vali Karadeniz, imece usulü yapılan okula gösterdikleri destek ve emeklerden dolayı köy halkına teşekkür etti.
OSB ALANI YERİNDE İNCELENDİ
İlçe ziyaretleri kapsamında Kırkağaç ziyaretini sürdüren Manisa Valisi Yaşar Karadeniz son olarak  Gıda ve İhtisas Organize Sanayi bölgesi yapılacak alana giderek yapılan çalışmalar hakkında birim müdürlerinden bilgi aldı. Vali Yaşar Karadeniz Soma ziyareti için Kırkağaç’tan ayrıldı.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan