Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Kırkağaç Belediye Meclisinde Şehitler Anıldı

Belediyemizden Haberler

Kırkağaç Belediye Meclisinde Şehitler Anıldı

Kırkağaç Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısında İdlib'te rejim güçlerinin hain saldırısı sonrasında şehit düşen Mehmetçikler anıldı.
Kırkağaç  Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. oturumunu Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’ün başkanlığında gerçekleştirildi.Başkan Yaşar İsmail Gedüz’ün başkanlığında yapılan Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Belediye binasının taşınmasından dolayı Belediye Düğün Salonundaki yeni hizmet binasında yapılan toplantıda ilk olarak Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit olan Mehmetçikler için Saygı Duruşu ve İstiklal  Marşı’nda bulunuldu. Daha sonra Başkan Gedüz tarafından belediye binasının taşınma süreciyle ilgili meclis üyelerine bilgi verildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Gedüz, "Öncelikle Suriye'nin İdlib şehrinde şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şuanda aynı bölgede kahraman ordumuz tarafından başarıyla icra edilen Bahar Kalkanı Harekatı'nda Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim yardımcıları olsun. Bu harekatın başarıya ulaşacağından en ufak bir şüphemiz yoktur. Mehmetçiğimize güvenimiz tamdır" diye konuştu.
Kırkağaç Belediye Meclisi Mart ayı 2. oturum toplantısını 06 Mart 2020 Cuma günü saat 16.00'da yapılmak üzere 1. oturuma son verildi.
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kırkağaç Belediyesi ‘Vefa Sosyal Destek’le Gönüllere Dokunuyor

Kırkağaç’ta sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşların pazar, market, eczane gibi alışveriş ihtiyaçları, Kırkağaç Belediyesi ve Kırkağaç Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek ekipleri tarafından sağlanıyor.
Kırkağaç  Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşların eczane, market, pazar gibi alışveriş ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için harekete geçti. Evlerinden çıkamayan yaşlılar için özel ekipler oluşturan Kırkağaç Belediyesi, talepler doğrultusunda alışveriş yapıp vatandaşların evine götürmeye başladı. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz,  vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince yapmak için Kaymakamlıkla birlikte ortak  proje yürüttüklerini belirterek, " Vefa Sosyal Destek Ekibi’ ilçemizdeki 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor. Bizde Kırkağaç Belediyesi olarak personelimiz ile destek veriyoruz. İlçemizdeki yaşlılarımıza bir telefon kadar uzağız, bu zorlu süreçte evlerinden çıkmayıp 112 veya 588 45 85 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirler” dedi.
 
 

DEVAMI

Çok Amaçlı Etkinlik Salonu Dualar Mahallesine Çok Yakışacak

Kırkağaç Belediyesi tarafından yapımı devam Dualar Mahallesi Çok Amaçlı Etkinlik Salonu  inşaatı devam ediyor.
 Kaba inşaatının tamamlanmasıyla birlikte ince işleri devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, salonun yakın zamanda mahalle halkına hizmet vereceğini söyledi.
Diğer 6 mahallede de etkinlik salonu inşaatlarına devam ettiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, “Köylerimizi ziyaret ettiğimizde vatandaşlarımızın bizden bu yönde talepleri olmuştu. Bizde talepler doğrultusunda çalışmalarımızı yaparak, Dualar Mahallemizde çok amaçlı etkinlik salonunu hayata geçirdik. 229 m² alan üzerinde inşaatına başladığımız bu güzel salonumuz düğün, hayır, bir çok etkinlikte rahatça kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Tek katlı ve 150 kişilik salonumuzun içerisinde bay – bayan – engelli tuvaletleri ve gelin odası bulunmakta. Dualar Mahallemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan