Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Esnafın Yüzü Kırkağaç Belediyesi İle Gülecek

Belediyemizden Haberler

Esnafın Yüzü Kırkağaç Belediyesi İle Gülecek

 
ESNAFIN YÜZÜ KIRKAĞAÇ BELEDİYESİ İLE GÜLECEK
Kırkağaç Belediye Meclisi, İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereği,  iş yeri faaliyetleri durdurulan esnafın yüzünü güldürecek, önemli bir karara imza attı.
Buna göre; belediye kiracısı olanlardan kapalı kaldıkları günler için kira bedeli alınmayacak ve iş yeri kapanan esnafların kapalı kaldıkları süre içerisinde ödedikleri KAYSÜ (Katı Atık Yönetim Sistemi Ücreti) bedelleri iade edilecek. 
Kırkağaç Belediye Meclisi, 2020 yılının son Meclis Toplantısını dün akşam Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz başkanlığında gerçekleştirdi. Mecliste 14  gündem maddesi görüşüldü ve koronavirüsle mücadele kapsamında iş yeri faaliyetleri İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereği durdurulan esnaflar için önemli  karar alındı.
ESNAFTAN KİRA VE KAYSÜ ALINMAYACAK
Bu karara göre; iş yeri faaliyetleri durdurulan esnaflardan belediye kiracısı olanlar, kapalı kaldıkları günler için kira bedeli ödemeyecek. Maddenin görüşülmesi sırasında konuşan Başkan Gedüz: “Bilindiği gibi daha önce koronavirüs salgını nedeniyle belli iş yerlerinin faaliyetlerine ara verildiğinde yine meclisimiz oy birliği ile karar almış ve bu karar gereği de faaliyetlerine ara verilen kiracılarımızın kiraları üç ay ertelenmişti. Şimdi ise bugün Covid-19 nedeniyle yeniden kepenk kapatan esnaflarımız oldu. Esnafımızın mağdur olmaması için ivedilikle bu kararı uygulayıp iş yeri faaliyetleri durdurulan belediyemiz kiracılarından kapalı kaldıkları günler için kira bedeli alınmayacak.
Kiracılarımızın yanı sıra ayrıca ilçemizde faaliyet gösteren ve pandemi dolayısıyla iş yerleri kapatılan tüm esnaflarımızın da talep etmesi halinde, kendilerinden tahsil edilen KAYSÜ bedellerini de iade edeceğiz. Tüm esnaflarımıza hayırlı olsun. “ diye konuştu.
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Abonelik Sözleşmelerinde İkinci Mutluluk

Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ederken İlçede yakında başlanacak olan abonelik başvuruları öncesinde ilk abonelik başvurusunu Kırkağaç adına Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaparak sözleşme imzaladı. Başkan Gedüz’ün ardından çarşı esnaflarından Ahmet Arslan da abonelik işlemini başkanlık makamında yetkililerin katılımıyla gerçekleştirdi.
Sözleşmenin ardından duyduğu mutluluğu dile getiren vatandaş Arslan, “Yıllardır ilçe halkı olarak doğalgazın gelmesini dört gözle bekliyorduk. Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’ün girişimleri olumlu bir sonuç verdi ve ilçemizde çalışmalar başladı kendisine bu süreçte var gücüyle çalıştığı için ve sonunda doğalgazı ilçemize kavuşturduğu için teşekkür ediyorum. Ben de ilk abonelerden biri olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah yakın zamanda doğalgazı evlerimizde gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayacağız. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.
 

DEVAMI

Doğalgaz İçin İlk Abonelik Başkan Gedüz’den

Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz'ün girişimleriyle ilçemize doğalgaz kazandırma çalışmaları kapsamında 2019 ekim ayında başlanan doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçede yakında başlanacak olan abonelik başvuruları öncesinde ilk abonelik başvurusunu Kırkağaç adına Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaparak sözleşme imzaladı.
Başkanlık makamında ilk sözleşmeyi imzalayan Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Öncelikle bu mutlulukta emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletvekillerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Söz verdiğimiz gibi Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmaların neredeyse sonuna geldik ve ilk abonelik sözleşmesine imzamızı attık. Kırkağaç olarak tarihi günlerden birini daha yaşıyoruz. İlk etapta altyapısı tamamlanan çalışmaların ilerleyen günlerinde aboneliklerle birlikte kapılarına doğalgaz kutuları konulacak. Hızlı bir şekilde alt yapısı olmayan bölgelerde de alt yapı çalışmaları devam edecek. Artık mutfakta, banyoda ve ısınmada doğalgaz konforunu hep birlikte yaşayacağız. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun" dedi. 
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan