Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den Öğrencilere Kavun Lokumu Sözü

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den Öğrencilere Kavun Lokumu Sözü

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden koronavirüs dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından öğrencilere okulların açıldığı ilk gün için 40 dakikalık teneffüs sözü verildi. 40 dakikalık teneffüse bir destek de okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere kavun lokumu dağıtma kararı alan Kırkağaç Belediyesinden geldi.
         Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden koronavirüs dolayısıyla Türkiye’de okulların tatil edilmesinin ardından sosyal medya hesaplarından öğrencilere seslenen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “'Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız" ifadelerine yer vermişti. Bunun üzerine harekete geçen Kırkağaç Belediyesi de öğrencilerin okullarına dönmesiyle birlikte ilçedeki okullara ilçenin simgesi olan Kırkağaç kavunundan yapılma lokum dağıtma kararı aldı. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz de, Bakan Selçuk’un teneffüs sözüne sosyal medyadan destek verdi. Başkan Gedüz yaptığı paylaşımında, “Sn. Ziya Selçuk Bakanım, okulların açılacağı gün için verdiğiniz 40 dakikalık teneffüste evlatlarımız enerjik kalıp, ağızları tatlansın diye bizler de ilçemizdeki okullarımızda kavun lokumu dağıtımı yapacağız.” ifadelerini kullanarak desteği Soma Belediyesine ve Belediye Başkanı Ali Tulup’a yönlendirdi. Bu durum sosyal medyada ilçedeki öğrenciler ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı. Kırkağaçlı öğrenciler de okulların açıldığı ilk günün 40 dakikalık ilk teneffüsünde Kırkağaç Belediyesi’nin dağıtacağı kavun lokumu ile enerji depolayacak.
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Market Ve Bakkalların Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

 
Kırkağaç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerindeki denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ilçe genelindeki işyerleri çeşitli kontrollerden geçirildi. Denetimler sonucunda son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünler toplatılırken, iş yerleri hakkında ise tutanak tutuldu.
Vatandaşların sağlıklı beslenmesi açısından zabıta ekiplerinin gıda denetimlerine devam ettiklerini belirten Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz, “Belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı beslenmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve bu konuda gerekli önlemleri alıyoruz” dedi.
 

DEVAMI

Başkan Gedüz, Mahalle Muhtarlarını Ağırlıyor

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, mahalle muhtarlarıyla mahalle sorunlarına çözüm aramaya devam ediyor. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Gedüz bugün, belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıda; Cinosman, Musalar, Karaali, Hıdırağa, Memiş, Sarıağa, Kadriye, Zorağa, Yeni Mahalle, Tevfikiye ve Şair Eşref Mahallesi muhtarlarını ağırladı.
Başkan Gedüz, pandemi sürecinde kamu hizmetlerinin vatandaşlara daha hızlı ve sağlıklı şekilde ulaştırılması için muhtarlarla iletişim içinde olmaya devam edeceklerini söyledi. İlçe merkezi ve mahallelerdeki sorunları çözüp eksikleri gidermek için yoğun çaba gösterdiklerini ifade eden Başkan Gedüz, “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde mahallelerinizde yaşanan sıkıntıları bizlere daha rahat bir şekilde ulaştırabilmeniz, taleplerinizi dinleyebilmek için toplantılara başladık. Birim amirlerimizle birlikte sorunları dinliyoruz, çözüm bulmaya çalışıyoruz. Pandemiden dolayı muhtarlarımızı tek ya da ikili gruplar halinde alıyoruz bu sayede sorunlarla hem daha detaylı ilgileniyoruz hem de önlemimizi almış alıyoruz. Hafta boyunca muhtarlarımızı ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan