Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den Öğrencilere Kavun Lokumu Sözü

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den Öğrencilere Kavun Lokumu Sözü

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden koronavirüs dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından öğrencilere okulların açıldığı ilk gün için 40 dakikalık teneffüs sözü verildi. 40 dakikalık teneffüse bir destek de okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere kavun lokumu dağıtma kararı alan Kırkağaç Belediyesinden geldi.
         Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden koronavirüs dolayısıyla Türkiye’de okulların tatil edilmesinin ardından sosyal medya hesaplarından öğrencilere seslenen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “'Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız" ifadelerine yer vermişti. Bunun üzerine harekete geçen Kırkağaç Belediyesi de öğrencilerin okullarına dönmesiyle birlikte ilçedeki okullara ilçenin simgesi olan Kırkağaç kavunundan yapılma lokum dağıtma kararı aldı. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz de, Bakan Selçuk’un teneffüs sözüne sosyal medyadan destek verdi. Başkan Gedüz yaptığı paylaşımında, “Sn. Ziya Selçuk Bakanım, okulların açılacağı gün için verdiğiniz 40 dakikalık teneffüste evlatlarımız enerjik kalıp, ağızları tatlansın diye bizler de ilçemizdeki okullarımızda kavun lokumu dağıtımı yapacağız.” ifadelerini kullanarak desteği Soma Belediyesine ve Belediye Başkanı Ali Tulup’a yönlendirdi. Bu durum sosyal medyada ilçedeki öğrenciler ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı. Kırkağaçlı öğrenciler de okulların açıldığı ilk günün 40 dakikalık ilk teneffüsünde Kırkağaç Belediyesi’nin dağıtacağı kavun lokumu ile enerji depolayacak.
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TOKİ Binalarından Fotoğraflar

DEVAMI

Koronavirüsle Mücadelede Muhtarlarla İş Birliği

Kırkağaç Belediyesi olarak koronavirüs tedbirleri kapsamında, 28 mahallemizde, vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarında kullanması için mahalle muhtarlarımıza atılmak üzere konsantre dezenfekte malzemesi teslim edildi. Başkan Gedüz konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Mahallelerimizde dezenfekte çalışmaları ekiplerimiz tarafından gerçekleştirildi ancak ilçe merkezindeki rutinle birlikte devam etmesi için muhtarlarımız ve köydeki vatandaşlarımızla iş birliği içinde olmaya karar verdik. Bu doğrultuda muhtarlarımızın mahallelerinde belirledikleri vatandaşlar tarafından köy merkezlerinde gerekli dezenfekte çalışmalarının yapabilmesi için konsantre dezenfekte malzemelerini ve maskelerini muhtarlarımıza teslim ettik" ifadelerine yer verdi.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan