Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den Öğrencilere Kavun Lokumu Sözü

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den Öğrencilere Kavun Lokumu Sözü

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden koronavirüs dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından öğrencilere okulların açıldığı ilk gün için 40 dakikalık teneffüs sözü verildi. 40 dakikalık teneffüse bir destek de okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere kavun lokumu dağıtma kararı alan Kırkağaç Belediyesinden geldi.
         Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden koronavirüs dolayısıyla Türkiye’de okulların tatil edilmesinin ardından sosyal medya hesaplarından öğrencilere seslenen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “'Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız" ifadelerine yer vermişti. Bunun üzerine harekete geçen Kırkağaç Belediyesi de öğrencilerin okullarına dönmesiyle birlikte ilçedeki okullara ilçenin simgesi olan Kırkağaç kavunundan yapılma lokum dağıtma kararı aldı. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz de, Bakan Selçuk’un teneffüs sözüne sosyal medyadan destek verdi. Başkan Gedüz yaptığı paylaşımında, “Sn. Ziya Selçuk Bakanım, okulların açılacağı gün için verdiğiniz 40 dakikalık teneffüste evlatlarımız enerjik kalıp, ağızları tatlansın diye bizler de ilçemizdeki okullarımızda kavun lokumu dağıtımı yapacağız.” ifadelerini kullanarak desteği Soma Belediyesine ve Belediye Başkanı Ali Tulup’a yönlendirdi. Bu durum sosyal medyada ilçedeki öğrenciler ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı. Kırkağaçlı öğrenciler de okulların açıldığı ilk günün 40 dakikalık ilk teneffüsünde Kırkağaç Belediyesi’nin dağıtacağı kavun lokumu ile enerji depolayacak.
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kırkağaç Belediyesi ‘Vefa Sosyal Destek’le Gönüllere Dokunuyor

Kırkağaç’ta sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşların pazar, market, eczane gibi alışveriş ihtiyaçları, Kırkağaç Belediyesi ve Kırkağaç Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek ekipleri tarafından sağlanıyor.
Kırkağaç  Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşların eczane, market, pazar gibi alışveriş ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için harekete geçti. Evlerinden çıkamayan yaşlılar için özel ekipler oluşturan Kırkağaç Belediyesi, talepler doğrultusunda alışveriş yapıp vatandaşların evine götürmeye başladı. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz,  vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince yapmak için Kaymakamlıkla birlikte ortak  proje yürüttüklerini belirterek, " Vefa Sosyal Destek Ekibi’ ilçemizdeki 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor. Bizde Kırkağaç Belediyesi olarak personelimiz ile destek veriyoruz. İlçemizdeki yaşlılarımıza bir telefon kadar uzağız, bu zorlu süreçte evlerinden çıkmayıp 112 veya 588 45 85 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirler” dedi.
 
 

DEVAMI

Çok Amaçlı Etkinlik Salonu Dualar Mahallesine Çok Yakışacak

Kırkağaç Belediyesi tarafından yapımı devam Dualar Mahallesi Çok Amaçlı Etkinlik Salonu  inşaatı devam ediyor.
 Kaba inşaatının tamamlanmasıyla birlikte ince işleri devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, salonun yakın zamanda mahalle halkına hizmet vereceğini söyledi.
Diğer 6 mahallede de etkinlik salonu inşaatlarına devam ettiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, “Köylerimizi ziyaret ettiğimizde vatandaşlarımızın bizden bu yönde talepleri olmuştu. Bizde talepler doğrultusunda çalışmalarımızı yaparak, Dualar Mahallemizde çok amaçlı etkinlik salonunu hayata geçirdik. 229 m² alan üzerinde inşaatına başladığımız bu güzel salonumuz düğün, hayır, bir çok etkinlikte rahatça kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Tek katlı ve 150 kişilik salonumuzun içerisinde bay – bayan – engelli tuvaletleri ve gelin odası bulunmakta. Dualar Mahallemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan