Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den İstiklal Marşının Kabulünün 99. Yıl Dönümü Mesajı

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den İstiklal Marşının Kabulünün 99. Yıl Dönümü Mesajı

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İstiklal Marşı’nın 99. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Gedüz mesajında şu ifadelere yerdi; “Milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla verdiği istiklal mücadelesini dizelerine döken büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ölümsüz eseriyle milletimizin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunu tüm dünyaya bir kez daha duyurmuştur. İstiklal Marşının her mısrası milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir. Vatanımızın ve bayrağımızın kıymetini bildiğimiz müddetçe yüce Rabbim inşallah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmayacaktır. 12 Mart vesilesiyle Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere vatan uğruna her şeyiyle yılmadan mücadele eden aziz kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkan Gedüz Sözünü Tuttu

Türkiye genelinde okulların pandemi kapsamında tatil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk tarafından öğrencilere okulların açıldığı ilk gün 40 dakikalık teneffüs sözü verilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz de öğrencilere kavun lokumu dağıtacağını açıklamıştı. Okulların yeniden açılmasıyla birlikte Başkan Gedüz'ün kavun lokumu sözü yerine getirildi. İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse ile birlikte Atatürk Edip Bayat İlkokulu'na giden Başkan Gedüz çocuklara kavun lokumunu dağıttı. Başkan Gedüz konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, "Pandemi sürecinde okullarına ara veren çocuklarımıza yeni döneme başladıklarında kavun lokumu sözü vermiştik. 2020-2021 yılı eğitim öğretim yılının başlamasıyla bugün okullarımızı ziyaret verdiğimiz sözü yerine getirdik ve öğrencilerimize kavun lokumlarını ulaştırdık. Tüm öğrencilerimize afiyet olsun, başarılı bir eğitim hayatı dileriz" dedi.
 

DEVAMI

Zabıtadan Fırınlara Hijyen Denetimi

Kırkağaç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçedeki fırın ve unlu mamul satışı yapan iş yerlerinde hijyen denetimi yapıldı. Denetimde, hijyen kurallarına uymayan çalışanlara idari yaptırım uygulandı.

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan