Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den  Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Yaşar İsmail  Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında "Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk Milleti, kadınıyla- erkeğiyle bir bütün olmayı başarmış, dünyaya örnek olmuştur" ifadelerini kullandı.
Başkan Gedüz mesajı devamında şu ifadelere yer verdi:
“Her alanda en büyük destekçilerimiz olan kadınlarımız toplumsal hayatımızın da en temel yapı taşlarını oluşturmaktadırlar.Geçmişten günümüze Türk toplumunda önemli yeri olan kadınlarımız Kurtuluş Savaşında cephelerde mermi taşıyarak vatanı, milleti ve bayrağı için canlarını hiçe sayarak düşmana göğüs germişlerdir. Bunlardan yola çıkarak kadını her ne kadar bir anne, bir eş, bir kız kardeş olarak görmekten önce insan olduğunu unutmamak, yaklaşımlarımızda cinsiyetçilikten uzak eşit birer birey gibi davranmak sorumluluklarımızın yanında insani ve ahlaki bir görevdir. 
Kutsal dinimiz İslam’da da kadının önemi birçok hadisle ifade edilmiştir. Bunlardan biri de; ‘Ey insanlar! Kadınların haklarına riâyet ediniz! Onlara şefkat ve sevgi ile muâmele ediniz! Onlar hakkında Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emâneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz!’ şeklindedir. Bu bilinç ve farkındalıkla bitmek bilmez gayretleri, sevgi dolu yürekleri ile hayatımızı anlamlandıran kadınlarımızın hakettikleri güzellikte bir yaşam sürmelerini diliyor, onlara vereceğimiz değer ve saygının sadece bir günle kalmamasını temenni ederek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum”
 
 
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Market Ve Bakkalların Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

 
Kırkağaç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerindeki denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ilçe genelindeki işyerleri çeşitli kontrollerden geçirildi. Denetimler sonucunda son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünler toplatılırken, iş yerleri hakkında ise tutanak tutuldu.
Vatandaşların sağlıklı beslenmesi açısından zabıta ekiplerinin gıda denetimlerine devam ettiklerini belirten Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz, “Belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı beslenmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve bu konuda gerekli önlemleri alıyoruz” dedi.
 

DEVAMI

Başkan Gedüz, Mahalle Muhtarlarını Ağırlıyor

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, mahalle muhtarlarıyla mahalle sorunlarına çözüm aramaya devam ediyor. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Gedüz bugün, belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıda; Cinosman, Musalar, Karaali, Hıdırağa, Memiş, Sarıağa, Kadriye, Zorağa, Yeni Mahalle, Tevfikiye ve Şair Eşref Mahallesi muhtarlarını ağırladı.
Başkan Gedüz, pandemi sürecinde kamu hizmetlerinin vatandaşlara daha hızlı ve sağlıklı şekilde ulaştırılması için muhtarlarla iletişim içinde olmaya devam edeceklerini söyledi. İlçe merkezi ve mahallelerdeki sorunları çözüp eksikleri gidermek için yoğun çaba gösterdiklerini ifade eden Başkan Gedüz, “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde mahallelerinizde yaşanan sıkıntıları bizlere daha rahat bir şekilde ulaştırabilmeniz, taleplerinizi dinleyebilmek için toplantılara başladık. Birim amirlerimizle birlikte sorunları dinliyoruz, çözüm bulmaya çalışıyoruz. Pandemiden dolayı muhtarlarımızı tek ya da ikili gruplar halinde alıyoruz bu sayede sorunlarla hem daha detaylı ilgileniyoruz hem de önlemimizi almış alıyoruz. Hafta boyunca muhtarlarımızı ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan