Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den  Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Yaşar İsmail  Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında "Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk Milleti, kadınıyla- erkeğiyle bir bütün olmayı başarmış, dünyaya örnek olmuştur" ifadelerini kullandı.
Başkan Gedüz mesajı devamında şu ifadelere yer verdi:
“Her alanda en büyük destekçilerimiz olan kadınlarımız toplumsal hayatımızın da en temel yapı taşlarını oluşturmaktadırlar.Geçmişten günümüze Türk toplumunda önemli yeri olan kadınlarımız Kurtuluş Savaşında cephelerde mermi taşıyarak vatanı, milleti ve bayrağı için canlarını hiçe sayarak düşmana göğüs germişlerdir. Bunlardan yola çıkarak kadını her ne kadar bir anne, bir eş, bir kız kardeş olarak görmekten önce insan olduğunu unutmamak, yaklaşımlarımızda cinsiyetçilikten uzak eşit birer birey gibi davranmak sorumluluklarımızın yanında insani ve ahlaki bir görevdir. 
Kutsal dinimiz İslam’da da kadının önemi birçok hadisle ifade edilmiştir. Bunlardan biri de; ‘Ey insanlar! Kadınların haklarına riâyet ediniz! Onlara şefkat ve sevgi ile muâmele ediniz! Onlar hakkında Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emâneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz!’ şeklindedir. Bu bilinç ve farkındalıkla bitmek bilmez gayretleri, sevgi dolu yürekleri ile hayatımızı anlamlandıran kadınlarımızın hakettikleri güzellikte bir yaşam sürmelerini diliyor, onlara vereceğimiz değer ve saygının sadece bir günle kalmamasını temenni ederek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum”
 
 
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkan Gedüz, Hayvan Pazarında İncelemelerde Bulundu

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, kurban bayramına az bir süre kala ilçede kurulan hayvan pazarını ziyaret ederek son duruma ilişkin birim amirlerinden bilgi aldı.  
PAZAR, ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AÇILACAK
Hayvan pazarının önümüzdeki haftadan itibaren açılacağını vurgulayan Başkan Gedüz; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlediğimiz hayvan pazarımızdan kotra alan kardeşlerimiz önümüzdeki hafta itibariyle hayvanlarını pazara getirebilecek. Satış yapacak tüm vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı işler dileriz” şeklinde konuştu.
 

DEVAMI

TOKİ Binalarından Fotoğraflar

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan