Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den  Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Yaşar İsmail  Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında "Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk Milleti, kadınıyla- erkeğiyle bir bütün olmayı başarmış, dünyaya örnek olmuştur" ifadelerini kullandı.
Başkan Gedüz mesajı devamında şu ifadelere yer verdi:
“Her alanda en büyük destekçilerimiz olan kadınlarımız toplumsal hayatımızın da en temel yapı taşlarını oluşturmaktadırlar.Geçmişten günümüze Türk toplumunda önemli yeri olan kadınlarımız Kurtuluş Savaşında cephelerde mermi taşıyarak vatanı, milleti ve bayrağı için canlarını hiçe sayarak düşmana göğüs germişlerdir. Bunlardan yola çıkarak kadını her ne kadar bir anne, bir eş, bir kız kardeş olarak görmekten önce insan olduğunu unutmamak, yaklaşımlarımızda cinsiyetçilikten uzak eşit birer birey gibi davranmak sorumluluklarımızın yanında insani ve ahlaki bir görevdir. 
Kutsal dinimiz İslam’da da kadının önemi birçok hadisle ifade edilmiştir. Bunlardan biri de; ‘Ey insanlar! Kadınların haklarına riâyet ediniz! Onlara şefkat ve sevgi ile muâmele ediniz! Onlar hakkında Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emâneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz!’ şeklindedir. Bu bilinç ve farkındalıkla bitmek bilmez gayretleri, sevgi dolu yürekleri ile hayatımızı anlamlandıran kadınlarımızın hakettikleri güzellikte bir yaşam sürmelerini diliyor, onlara vereceğimiz değer ve saygının sadece bir günle kalmamasını temenni ederek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum”
 
 
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kırkağaç Belediyesi ‘Vefa Sosyal Destek’le Gönüllere Dokunuyor

Kırkağaç’ta sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşların pazar, market, eczane gibi alışveriş ihtiyaçları, Kırkağaç Belediyesi ve Kırkağaç Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek ekipleri tarafından sağlanıyor.
Kırkağaç  Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşların eczane, market, pazar gibi alışveriş ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için harekete geçti. Evlerinden çıkamayan yaşlılar için özel ekipler oluşturan Kırkağaç Belediyesi, talepler doğrultusunda alışveriş yapıp vatandaşların evine götürmeye başladı. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz,  vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince yapmak için Kaymakamlıkla birlikte ortak  proje yürüttüklerini belirterek, " Vefa Sosyal Destek Ekibi’ ilçemizdeki 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor. Bizde Kırkağaç Belediyesi olarak personelimiz ile destek veriyoruz. İlçemizdeki yaşlılarımıza bir telefon kadar uzağız, bu zorlu süreçte evlerinden çıkmayıp 112 veya 588 45 85 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirler” dedi.
 
 

DEVAMI

Çok Amaçlı Etkinlik Salonu Dualar Mahallesine Çok Yakışacak

Kırkağaç Belediyesi tarafından yapımı devam Dualar Mahallesi Çok Amaçlı Etkinlik Salonu  inşaatı devam ediyor.
 Kaba inşaatının tamamlanmasıyla birlikte ince işleri devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, salonun yakın zamanda mahalle halkına hizmet vereceğini söyledi.
Diğer 6 mahallede de etkinlik salonu inşaatlarına devam ettiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, “Köylerimizi ziyaret ettiğimizde vatandaşlarımızın bizden bu yönde talepleri olmuştu. Bizde talepler doğrultusunda çalışmalarımızı yaparak, Dualar Mahallemizde çok amaçlı etkinlik salonunu hayata geçirdik. 229 m² alan üzerinde inşaatına başladığımız bu güzel salonumuz düğün, hayır, bir çok etkinlikte rahatça kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Tek katlı ve 150 kişilik salonumuzun içerisinde bay – bayan – engelli tuvaletleri ve gelin odası bulunmakta. Dualar Mahallemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan