Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz’den Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz’den  Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Yaşar İsmail  Gedüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında "Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk Milleti, kadınıyla- erkeğiyle bir bütün olmayı başarmış, dünyaya örnek olmuştur" ifadelerini kullandı.
Başkan Gedüz mesajı devamında şu ifadelere yer verdi:
“Her alanda en büyük destekçilerimiz olan kadınlarımız toplumsal hayatımızın da en temel yapı taşlarını oluşturmaktadırlar.Geçmişten günümüze Türk toplumunda önemli yeri olan kadınlarımız Kurtuluş Savaşında cephelerde mermi taşıyarak vatanı, milleti ve bayrağı için canlarını hiçe sayarak düşmana göğüs germişlerdir. Bunlardan yola çıkarak kadını her ne kadar bir anne, bir eş, bir kız kardeş olarak görmekten önce insan olduğunu unutmamak, yaklaşımlarımızda cinsiyetçilikten uzak eşit birer birey gibi davranmak sorumluluklarımızın yanında insani ve ahlaki bir görevdir. 
Kutsal dinimiz İslam’da da kadının önemi birçok hadisle ifade edilmiştir. Bunlardan biri de; ‘Ey insanlar! Kadınların haklarına riâyet ediniz! Onlara şefkat ve sevgi ile muâmele ediniz! Onlar hakkında Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emâneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz!’ şeklindedir. Bu bilinç ve farkındalıkla bitmek bilmez gayretleri, sevgi dolu yürekleri ile hayatımızı anlamlandıran kadınlarımızın hakettikleri güzellikte bir yaşam sürmelerini diliyor, onlara vereceğimiz değer ve saygının sadece bir günle kalmamasını temenni ederek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum”
 
 
 
 

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Abonelik Sözleşmelerinde İkinci Mutluluk

Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ederken İlçede yakında başlanacak olan abonelik başvuruları öncesinde ilk abonelik başvurusunu Kırkağaç adına Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaparak sözleşme imzaladı. Başkan Gedüz’ün ardından çarşı esnaflarından Ahmet Arslan da abonelik işlemini başkanlık makamında yetkililerin katılımıyla gerçekleştirdi.
Sözleşmenin ardından duyduğu mutluluğu dile getiren vatandaş Arslan, “Yıllardır ilçe halkı olarak doğalgazın gelmesini dört gözle bekliyorduk. Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’ün girişimleri olumlu bir sonuç verdi ve ilçemizde çalışmalar başladı kendisine bu süreçte var gücüyle çalıştığı için ve sonunda doğalgazı ilçemize kavuşturduğu için teşekkür ediyorum. Ben de ilk abonelerden biri olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah yakın zamanda doğalgazı evlerimizde gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayacağız. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.
 

DEVAMI

Doğalgaz İçin İlk Abonelik Başkan Gedüz’den

Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz'ün girişimleriyle ilçemize doğalgaz kazandırma çalışmaları kapsamında 2019 ekim ayında başlanan doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçede yakında başlanacak olan abonelik başvuruları öncesinde ilk abonelik başvurusunu Kırkağaç adına Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz yaparak sözleşme imzaladı.
Başkanlık makamında ilk sözleşmeyi imzalayan Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Öncelikle bu mutlulukta emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletvekillerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Söz verdiğimiz gibi Kırkağaç’ta doğalgaz kullanımına yönelik çalışmaların neredeyse sonuna geldik ve ilk abonelik sözleşmesine imzamızı attık. Kırkağaç olarak tarihi günlerden birini daha yaşıyoruz. İlk etapta altyapısı tamamlanan çalışmaların ilerleyen günlerinde aboneliklerle birlikte kapılarına doğalgaz kutuları konulacak. Hızlı bir şekilde alt yapısı olmayan bölgelerde de alt yapı çalışmaları devam edecek. Artık mutfakta, banyoda ve ısınmada doğalgaz konforunu hep birlikte yaşayacağız. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun" dedi. 
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan