Kırkağaç Belediye Başkanlığı

Başkan Gedüz Protokol ile birlikte vatandaşla bayramlaşıp şehit ailesini ziyaret etti

Belediyemizden Haberler

Başkan Gedüz Protokol ile birlikte vatandaşla bayramlaşıp şehit ailesini ziyaret etti

BAŞKAN GEDÜZ PROTOKOL İLE BİRLİKTE VATANDAŞLA BAYRAMLAŞIP ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar Ismail Gedüz, Kurban Bayrami dolayısıyla Arefe günü protokol üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaştı. Belediye Başkanı Yaşar Ismail Gedüz  ev sahipliğinde Kavun Diyarı 1 Cafede düzenlenen Bayramlaşma törenine, Soma Kaymakamı Ahmet Altuntaş, Alay Komutan Vekili Jandarma Yarbay Ramazan Erkul ve vatandaşlar katıldı. Törene katılan herkesin Kurban Bayramını tek tek kutlayan Başkan Gedüz, daha sonra protokol üyeleri ile birlikte şehidimiz Muhsin Keskin'in ailesini de ziyaret ederek ailelerin mübarek Kurban Bayramını tebrik etti.

DİĞER RESİMLER
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Can Dostlarımıza Yeni Beslenme Noktası

Kırkağaç Belediyesi, ‘Sessiz dostlarımız canımız’ sloganıyla ilçenin çeşitli noktalarına sokak hayvanları için besleme noktaları yerleştirmeye başladı.
İlçede beslenme zorluğu yaşayan sokak hayvanları için birçok alanda bulunan mama ve su kaplarının yanı sıra yeni bir çalışmanın da startını verdi. Kırkağaç Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Veterinerlik Hizmetleri personeli tarafından olumsuz hava koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan can dostları için ilçenin farklı alanlarına beslenme noktaları yerleştirdi. Şimdilik sadece ilçe merkezi ile sınırlı tutulan beslenme noktası çalışmalarının yakın zamanda mahallelere de yayılacağı belirtildi.


 

DEVAMI

Kırkağaç’ta Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimleri başlıyor

Kırkağaç Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak sahipsiz sokak hayvanlarının korunması ile ilgili ‘Yerel hayvan koruma görevlisi’ eğitimi başvurularını almaya başladı. Dijital ortamda gerçekleşecek eğitimlere katılmak isteyen hayvanseverler, 19 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadar Kırkağaç Belediyesi’nden başvuruda bulunabilirler.
Sokak hayvanlarının korunması ve bakımı ile ilgili olarak il hayvan koruma kurulu kararı doğrultusunda 'Yerel Hayvan Koruma Görevlisi' eğitimi düzenlenecek. Dijital ortamda yapılacak eğitim, 22 Şubat Pazartesi günü, saat 11.00’da gerçekleşecek. Katılımcılara eğitim sonunda 'Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı' belgesi verilecek.
Eğitim programında yer almak isteyen gönüllüler 19 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadar Kırkağaç Belediyesine gelerek dilekçe, 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah belgeleri ile birlikte başvuruda bulunabilir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Kırkağaçtan Kareler
  • Etkinliklerimiz

Videolar

  • Kırkağac
Yaşar İsmail GEDÜZ
Belediye Başkanımız
baskan